پاسخ جنتی به شایعه رفتنش از وزارت ارشاد: «چند روز صبر کنید»

یکشنبه 25 مهر 1395 07:45 ب.ظ

 

پاسخ جنتی به شایعه رفتنش از وزارت ارشاد: «چند روز صبر کنید»

 • پاسخ جنتی به شایعه رفتنش از وزارت ارشاد: «چند روز صبر کنید»

  تاکنون خوشبختانه استقبال خوبی از اولین انتخابات الکترونیکی هیات نظارت بر مطبوعات کشور از سوی مدیران مسئول رسانه‌ها شده است و تعدادی از آن‌ها در این انتخابات شرکت کردند.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره رفتن و نرفتنش از وزارت ارشاد گفت: چند روز صبر کنید تا نتیجه مشخص شود.

  به گزارش ایسنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۵ مهرماه با حضور در ستاد برگزاری انتخابات هیأت نظارت بر مطبوعات درباره شایعاتی که این روزها درباره رفتنش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح است، اظهار کرد: چند روز صبر کنید تا نتیجه مشخص شود.

  علی جنتی که در پاسخ به ایسنا صحبت می‌کرد، ادامه داد: چند روز دیگر نتیجه مشخص می‌شود و من درباره این موضوع صحبت نمی‌کنم.

  او همچنین درباره اولین انتخابات الکترونیکی هیات نظارت بر مطبوعات کشور به بیان توضیحاتی پرداخت و گفت: تاکنون خوشبختانه استقبال خوبی از سوی مدیران مسئول رسانه‌ها شده است و تعدادی از آن‌ها در این انتخابات شرکت کردند.


 

7 استراتژی برای مقابله با افراد منفی

پنجشنبه 22 مهر 1395 08:05 ب.ظ

 

7 استراتژی برای مقابله با افراد منفی

 • 7 استراتژی برای مقابله با افراد منفی

  با نشستن و گوش دادن به حرف‌های یک شخص منفی به خودتان فشار نیاورید. انرژی منفی آنها به زندگی شماهم نفوذ کرده و رفتارتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  این افراد منفی بطور قابل‌توجهی بدبین هستند و دیگران را خسته می‌کنند. انرژی مخرب و منفی همه جا با آنها هست. اگر مراقب نباشید، ممکن است شما را هم درون آشفتگی خود فرو ببرند، تمرکزتان را برهم بزنند و اهدافتان را متزلزل کنند.

  ۱- مرز تعیین کنید

  با نشستن و گوش دادن به حرف‌های یک شخص منفی به خودتان فشار نیاورید. انرژی منفی آنها به زندگی شماهم نفوذ کرده و رفتارتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بین خودتان و این افراد محدودیت بگذارید و فاصله را رعایت کنید. اگر مجبورید نزدیک چنین فردی باشید، تعاملاتتان را کم کنید. شما نمی‌توانید رفتار منفی را کنترل کنید، اما می‌توانید مشارکت خود را کنترل نمایید.

  ۲- از کسانی که مدام شکایت می‌کنند دوری کنید

  افرادی که از همه چیز شکایت می‌کنند هیچوقت زندگی‌تان را بهبود نمی‌دهند. راه حلی پیشنهاد نمی‌دهند و تنها مشکلات را گوشزد می‌کنند. آنها ایده‌هایتان را کوچک می‌شمارند و شما را به غم و افسوس خود راه می‌دهند. اگر یکی از اعضای خانواده ، یک دوست یا همکار چنین علائمی را از خود نشان داد، از ارتباط زیاد با او پرهیز کنید. فقط درصورت اجبار، با او سر و کار داشته باشید.

  ۳- افراد منفی را حذف کنید

  فرهنگ سازمان شما بخش اصلی برند شماست. یک کارمند ناکارآمد ممکن است کل سازمان را تحت تاثیر قرار دهد، کارکنانی که قبلا مثبت بودند علائمی از نارضایتی نشان دهند و یا حتی بدتر، ممکن است عادات رفتاری همکار منفی‌شان فرابگیرند. هرچه زودتر با کارمندان منفی مقابله کنید، سریع‌تر می‌توانید موقعیت را حل و فصل نمایید. با فرد مورد نظر جلسه بگذارید، نگرانی‌تان را ابراز کرده و فرصتی برای تغییر به او بدهید. اگر رفتار ناخوشایند وی ادامه داشت، احتمالا وقت رفتن اوست.

  ۴- جبهه‌ی خود را مشخص کنید

  هرزمان که کسی شما را خشمگین کرد خود را درگیر نکنید. نه تنها اهل بحث و جدل جلوه خواهید کرد، بلکه انرژی منفی او را به زندگی خود راه خواهید داد. بجای بحث، سعی کنید نظرات منفی را نادیده بگیرید. احساسات خود را کنترل کنید و اجازه ندهید موقعیت تشدید گردد. از نزاع غیرضروری بپرهیزید. مطمئنا بخاطر روشی که پیش گرفته اید مورد احترام واقع می‌شوید.

  ۵- موقعیت را تحلیل نکنید

  ممکن است گاهی انسان‌های منفی غیرمعقول رفتار کنند. اگر بخواهید اعمالشان را درک کنید، انرژی و زمان باارزش خود را هدر داده‌اید. هرکاری می‌توانید انجام دهید تا احساسات‌تان را خرج مشکلات آنها نکنید.

  ۶- یک سیستم حمایتی ایجاد کنید

  گروهی از دوستان و آشنایان مثبت تشکیل دهید. اگر کسی هست که دقیقا می‌داند چطور شما را عصبانی کند، ممکن است خودتان به تنهایی نتوانید شرایط را کنترل کنید. هوش عاطفی داشته باشید تا تشخیص دهید چه وقت به کمک احتیاج دارید. وقتی بیش از اندازه احساساتی می‌شوید، به یک دوست یا مشاور زنگ بزنید و به آرامی شرایط را توضیح دهید. اغلب افراد بی‌طرف می‌توانند دیدگاه و رویکردی جدید به شما نشان دهند.

  ۷- تجسم مثبت داشته باشید

  خوب بودن و خوشحالی شما آنقدر مهم هست که نگذارید نظرات منفی و گستاخانه‌ی دیگران شما را غمگین کند یا نحوه‌ی نگرش نسبت به خودتان را تغییر دهد. مثبت بمانید و زمان محدودی را با افراد منفی سپری کنید. مثبت اندیشی شما برای اینگونه افراد زننده خواهد بود و آنها کم کم خودشان از شما فاصله می‌گیرند.

  منبع: خوارزمی


 

ساخت اولین نارنجک چند منظوره توسط ارتش آمریکا

سه شنبه 13 مهر 1395 09:36 ب.ظ

 

ساخت اولین نارنجک چند منظوره توسط ارتش آمریکا

 • ساخت اولین نارنجک چند منظوره توسط ارتش آمریکا

  ارتش آمریکا اولین نارنجک چند منظوره در 40 سال اخیر را ساخت. این نارنجک با طراحی ایمن خود پس از پنج سال تلاش مهندسان در مرکز تحقیق، توسعه و مهندسی ارتش آمریکا (ARDEC) در نیوجرسی ساخته شده است.

  این نارنجک تاکتیکی پیشرفته چند منظوره (ET-MP) به سربازان اجازه می‌دهد که به وسیله یک اهرم بین دو حالت تکه‌تکه شدن (Fragmentation) یا انفجار آسیب رسان (Concussion) یکی را انتخاب کنند.

  اکثر مردم تصور می‌کنند که نارنجک‌ها ابزارهای جنگی آناناسی شکل هستند که یک گیره بر روی آن قرار دارد؛ اما واقعیت این است که نارنجک‌ها دارای انواع مختلف با کاربرهای متفاوت هستند. نارنجک‌های آتش زا برای نابودی تجهیزات، نارنجک گاز برای کنترل تجمعات، نارنجک دودزا، نارنجک بی حس کننده، نارنجک ضد تانک و حتی نارنجک روشن کننده برای روشنایی محوطه مورد نظر از انواع نارنجک‌ها هستند؛ اما از بین همه اینها دو نوع نارنجک کشنده وجود دارد یعنی نارنجک‌های تکه‌تکه شونده و نارنجک‌های آسیب رسان.

  نارنجک های آسیب رسان جزو نارنجک‌های تهاجمی محسوب می‌شوند. این نارنجک‌ها شعاع خطر کوتاهی دارند به این معنا که پس از پرتاب فرصت کمی تا انفجار وجود دارد.

  در مقابل، نارنجک‌های تکه‌تکه شونده در دسته نارنجک‌های تدافعی قرار می‌گیرد. این نارنجک‌ها در پوشش سیمی یا فلزی پیچیده می‌شوند و پس از انفجار به تکه‌های کشنده تبدیل می‌شود. شعاع خطر این نوع از نارنجک 15 متر است بنابراین سربازها باید پس از پرتاب کردن آن در سنگر قرار بگیرند. بر اساس فهرست ارتش آمریکا، نارنجک تکه‌تکه شونده‌ ام 67 (M67) و انواع آن جزو کشنده‌ترین‌ها هستند.

  طراحی نارنجک چند منظوره برای هر دو دست

  نارنجک‌های چند منظوره ترکیبی از دو نوع نارنجک تکه‌تکه شونده و آسیب رسان با طراحی ایمن‌تر است و روی آن اهرمی وجود دارد که به وسیله آن حالت‌ها قابل تغییر هستند.

  مرکز تحقیق، توسعه و مهندسی ارتش آمریکا اعلام کرد که نارنجک چند منظوره حاصل تلاش 5 ساله تیم طراحی بر اساس درخواست نیروها برای یک نارنجک بهتر است. علاوه بر حالت دوگانه، این نارنجک برای هر دو دست طراحی شده است. نارنجک‌های پیشین برای افراد راست دست ساخته شده و استفاده از آنها برای چپ دست‌ها سخت بود.

  قرار است از این نارنجک‌ها در ارتش و نیروی دریایی آمریکا استفاده شود. البته به احتمال زیاد این پروسه پنج سالی زمان خواهد برد.


 

سنسور هوشمند uHoo ، کیفیت هوای منزل شما را بررسی خواهد کرد

دوشنبه 12 مهر 1395 08:48 ب.ظ

 

سنسور هوشمند uHoo ، کیفیت هوای منزل شما را بررسی خواهد کرد

 • سنسور هوشمند uHoo ، کیفیت هوای منزل شما را بررسی خواهد کرد

  به‌تازگی یک کمپانی سنگاپوری سنسور ارزیابی کیفیت هوایی را به نام «سنسور هوشمند uHoo» تولید کرده‌ که این سنسور علاوه بر ارزیابی کیفی هوای منزل، قادر است تا میزان دی اکسید کربن، مونوکسید کربن، گرد و غبار، رطوبت، دما، ازن، ترکیبات آلی فرار و همچنین فشار هوا را مورد ارزیابی قرار دهد.

  آلودگی هوا یکی از نگرانی‌های عمده به‌خصوص برای افراد مبتلا به مشکلات تنفسی است. به همین جهت کیفیت هوای منزل یکی از مهم‌ترین نکات خواهد بود.

  در حال حاضر دستگاه‌های زیادی در بازار وجود دارد که می‌تواند جهت ارزیابی کیفیت هوای خانه‌ها مورد استفاده قرار بگیرد اما سنسور هوشمند uHoo ادعا می‌کند که پیشرفته‌ترین سنسور در زمینه ارزیابی هوای محیط‌های داخلی است. سنسور هوشمند uHoo دارای هشت سنسور مجزا است که همگی با یکدیگر تعامل خوبی را برقرار می‌کنند.

  سنسور هوشمند uHoo برای هوا

  کیفیت هوای منزل را به سنسور هوشمند uHoo بسپارید

  سنسور هوشمند uHoo نه تنها کیفیت هوای منزل را چک می‌کند، بلکه قادر به‌اندازه گیری سطح مواد سمی و حساسیت زای خطرناک در محیط منزل است. این گجت هوشمند می‌تواند به‌طور ویژه‌ای دی اکسید کربن، مونوکسید کربن، گرد و غبار، رطوبت، دما، ازن، ترکیبات آلی فرار و همچنین فشار هوا را مورد ارزیابی قرار دهد.

  در کنار این گجت یک اپلیکیشن موبایلی نیز وجود دارد. به کمک این اپلیکیشن می‌توانید از خطرناک شدن هواوی منزل مطلع شوید، یک ردیاب سلامت برای تغییرات در طول زمان تعیین کنید و همچنین اطلاعات کیفیت هوا در تمامی اتاق‌های منزل همراه با تمامی دستگاه‌ها را به‌صورت خودکار ثبت کنید. لازم به ذکر است که این اپ قابل نصب بر روی دو سیستم عامل اندروید و آی او اس بوده و با وای-فای به دستگاه متصل خواهد شد.

  سنسور هوشمند uHoo برای هوا

  سنسور هوشمند uHoo در حال حاضر در دو بیمارستان و یک مرکز کنوانسیون مورد استفاده قرار گرفته است. کمپانی سنگاپوری سازنده‌ی این گجت خانگی قصد دارد تا با راه اندای یک کمپین در Indiegogo حمایت‌های لازم را برای تولید انبوه محصولش کسب کند.

  در حال حاضر مدل کلاسیک این محصول در Indiegogo با قیمت 89 دلار به فروش می‌رسد. مدل پریمیوم سنسور هوشمند uHoo نیز دارای قیمتی معادل 139 دلار بوده که تا اواخر ماه نوامبر به دست مشتریان نخواهد رسید.

  سنسور هوشمند uHoo برای هوا


 

اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

پنجشنبه 8 مهر 1395 11:33 ق.ظ

 

اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

 • اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  گینس جایی است که همه رکوردها در آن ثبت است.برخی مواقع رکوردهای عجیبی مشاهده می کنیم.همه در این کتاب مشغول رقابت هستند.کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.

  بعضی از رکورد ها نیز در رشته های مختلفی هستند که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند و بسیار متنوع اند.

  ****

  بیشترین ذرت بوداده که در یک دقیقه با دست گرفته شده

  به گزارش پارس ناز در جشن روز ملی پاپ کورن در 19 ژانویه، «جو الکساندر» از آلمان توانست با گرفتن 26 دانه ذرت بو داده در هوا، رکورد بیشترین پاپ کورنی که در یک دقیقه در هوا با دست گرفته شده را بشکند. اما یک ماه بعد آرشیتا فورمن امریکایی توانست با گرفتن 34 قطعه ذرت بو داده در نیویورک رکورد او را بشکند.
  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13) سریعترین اسنوبورد در مکان سورتمه سواری

  بسیاری از ما سورتمه سواری را دوست داریم اما «رتو لام» از سوئیس سوار بر اسنوبورد خود با سرعت وحشتناک 80 کیلومتر بر ساعت روی مسیر سورتمه سواری یخی حرکت کرد و رکورد سریعترین اسنوبورد روی محوطه سورتمه را به دست آورد.

  این ورزشکار ماهر و حرفه ای این عنوان را در نوامبر سال 1998 در آلمان کسب کرد در حالیکه مخاطبان با نفس های حبس شده او را تماشا می کردند. 17 سال است که رکورد او بدون چالش باقی مانده است.
  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  رکورد خوردن بیشترین فلفل فوق العاده تند «bhut jolokia»

  به مناسبت صد و پنجاه و یکمین سالگرد تولد «ویلبر اسکوویل» (مخترع مقیاس اندازه گیری تندی فلفل) آمادونو کانکو از توگو رکورد سریعترین زمان خوردن سه فلفل بسیار تند را در زمان 30.70 ثانیه به دست آورد. فلفل «bhut jolokia» یکی از تندترین فلفل های دنیاست که 400 برابر تندتر از سس تاباسکو است.

  چهار فرد شجاع برای این شکستن این رکورد دعوت شده بودند. همان طور که گفته شد شیمیدان امریکایی «ویلبر اسکوویل» مقیاسی برای درجه بندی تندی فلفل ها اختراع کرد.
  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13) طولانی ترین حرکت پلانک یا وزنه 100 پوندی

  «پادی دویل» انگلیسی از سال 1987 رکوردهای جهانی قابل توجهی در تناسب اندام به دست آورده است که تازه ترین رکورد او طولانی ترین زمان وضعیت پلانک شکمی با یک وزنه 100 پوندی است. پادی اونست در این موقعیت طاقت فرسا به مدت باورنکردنی 4 دقیقه و 41 ثانیه بماند درحالیکه وزنی معادل یک شامپانزه یا دو کودک سه ساله را روی کمرش تحمل می کرد.

  در طول این تلاش بدن او باید راست می ماند و زانوها و کمر و ران خم نمی شد. پادی 49 ساله که بیش از 20 عنوان رکورد مختلف دارد، توسط خبرنگاران لقب متناسب ترین مرد جهان را گرفته است. بعضی رکوردهای او شامل بیشترین حرکت شنا در 12 ساعت (19325 حرکت)، بیشترین اسکات در یک دقیقه در حالیکه وزنه 60 پوندی حمل می کند (44 حرکت)،

  بیشترین پرش ستاره در یک دقیقه در حالیکه وزنه 100 پوندی حمل می کند (33 حرکت) و بیشترین حملات هنرهای رزمی متوالی (141 حرکت) می شود. پادی بعد از گذراندن دوران سخت کودکی، در سن 20 سالگی به ارتش بریتانیا پیوست و نماینده گردان خود برای رقابت های کشوری و قهرمان سطوح برجسته تناسب اندام شد.
  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)طولانی ترین فاصله ای که بدن آتش گرفته توسط اسب کشیده شده!

  بدلکار حرفه ای «Josef Tödtling» از اتریش با بیشترین فاصله ای که یک فرد با بدن شعله ور توسط اسب کشیده شده، وارد کتاب گینس 2017 شد. جوزف در حالیکه بدنش کاملا غرق در آتش بود، اما با چندین لایه لباس و ژل خنک کننده و پد آرنج و زانو محافظت می شد، فاصله باورنکردنی 500 متر توسط اسب کشیده شد.

  این قطعات حیاتی بودند و اسب به طور ویژه آموزش دیده بود که جوزف را با سرعت 35 کیلومتر بر ساعت بکشد. جوزف هم چنین رکورد بیشترین فاصله ای که توسط یک وسیله نقلیه کشیده شده را درحالیکه خود را به پشت یک چهار چرخه بسته بود و فاصله 582 متر کشیده شد، به دست آورد.

  جوزف در سال 2013 رکورد طولانی ترین زمان سوختگی تمام بدن (بدون اکسیژن) را با 5 دقیقه و 41 ثانیه در سازمان آتش نشانی سالزبورگ در اتریش شکست. لازم به گفتن نیست که این رکورد به آماده سازی خیلی دقیق و تمرکز کامل روی حرکات نیازمند است. یک حرکت بی دقت ممکن است شعله های آتش را به چشم ها یا دهان او براند.
  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)رکورد سریعترین پایین آمدن از پله با دست

  «کوین دلکو» 25 ساله از سوئیس در 18 سالگی توانسته بود به خاطر استعداد فوق العاده اش رکورد گینس را به دست آورد و حالا رکورد سریعترین زمان پایین آمدن از 50 پله در حالیکه روی دست هایش راه می رود را به دست آورده است. او توانست 50 پله را در زمان 14.58 ثانیه پایین بیاید. کوین در 9 سالگی راه رفتن روی دست های خود را یاد گرفته است و در حال حاضر یک معلم پارکور در سوئیس است.
  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)بزرگترین گوش پاک کن

  به مناسبت روز جهانی اهدای مغز استخوان و برای ترویج آن بزرگترین گوش پاک دنیا ساخته شد که برای ساب زدن و جمع کردن سلول های اهداکنندگان بالقوه استفاده می شود. این گوش پاک کن 5.69 متر طول داشت و در پارک مرکزی نیویورک رونمایی شد. روز جهانی اهدای مغز استخوان همه اهداکنندگان، خانواده و کسانی که به بیماران نیازمند مغز استخوان اهدا می کنند را گرامی می دارد.

  این رکورد فرصت مناسبی برای 50 درصد از بیماران نیازمند به مغز استخوان است که اهدا کننده مناسب خود را در کشورهای دیگر پیدا کنند. این شاهکار یکی از چندین رویدادی بود که در سراسر جهان در این روز برای تشکر از 28 میلیون اهدا کننده در 55 کشور در سال 2016 ساخته شد.
  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)بزرگترین کلبه اسکیمویی ساخته شده از برف

  بزرگترین کلبه اسکیمویی برفی در سوئیس تحت حمایت ولوو ساخته شد که 10.5 متر بلندی و قطر داخلی 12.9 متر داشت. این تلاش در بیستمین سالگرد شرکت هتل یخ زده سازماندهی شده بود. 18 نفر در ساخت این ساختمان عظیم یخی در سه هفته با استفاده از حدود 1400 بلوک برفی همکاری کردند.

  هنگامی که کلبه اسکیمویی کامل شد هنرمندان برفی حرفه ای فضای داخلی آن را تزئین کردند و اکنون گردشگران می توانند این ساختمان منجمد را که یادآور فصل زمستان است بازدید کنند. رکورد قبلی 8.1 متر ارتفاع داشت و در سال 2011 ساخته شده بود.
  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  بیشترین مسابقاتی که یک نفر در یک سال انجام داده
  «Robert Verhelst» از ویسکانسین رکورد بیشترین مسابقاتی که در یک سال انجام شده را با 23 بار بین 10 ژانویه تا 8 نوامبر در مسابقات مختلف شرکت کرده است. رابرت بین مردم شهرش با نام «آتش نشان راب» شناخته می شود و به خاطر شغلش و همراه داشتن کلاه ایمنی،

  شلوار و ژاکت مخصوص و کیسه هوا، او 50 پوند اضافی وزن همراه خود دارد. این مرد آهنین خواستار مسابقه ای شامل 1.93 کیلومتر شنا، 90.12 کیلومتر دوچرخه سواری و سپس 21.08 کیلومتر دویدن شد. راب در مجموعه 88514 کیلومتر در یک سال تلاش خود در کتاب گینس کامل کرده است. رکورد قبلی 22 مسابقه و متعلق به جیمز لارنس لیندون از یوتا بین 27 مارس و 13 نوامبر 2010 بود.
  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  اطلاعاتی درباره رکوردهای جالب کتاب گینس (13)

  برترین ها


 

گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال با دریافت مجوز IP53 ضد آب خواهند بود

جمعه 2 مهر 1395 07:24 ب.ظ

 

گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال با دریافت مجوز IP53 ضد آب خواهند بود

 • گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال با دریافت مجوز IP53 ضد آب خواهند بود

  بر اساس شایعات ، دو گوشی گوگل پیکسل (Google Pixel) و گوگل پیکسل ایکس ال (Google Pixel XL) قرار است توسط کمپانی اچ تی سی طراحی و تولید خواهند شد. حال به نظر می‌رسد که این دو محصول نیز همچون پرچم‌دار کمپانی اچ تی سی یعنی اچ تی سی 10 از قابلیت ضد آب (مجوز IP53) بهره می‌برند.

  ظاهرا گوگل با معرفی دو گوشی هوشمند گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال خود را مهیای خداحافظی باشکوهی با برند نکسوس می‌کند.هرچند که این کمپانی قصد دارد ویژگی یکی از دیوایس‌های نکسوسی به نام «نکسوس 6» را بار دیگر در محصولات جدید خود به کار ببرد.

  نکسوس 6 محصولی ساخت شرکت موتورولا است که در اکتبر سال 2014 میلادی شاهد عرضه رسمی آن بودیم. محصولی مقاوم در برابر آب که در واقع تنها دیوایس با ارائه چنین قابلیتی در بین تمامی دیوایس‌های نکسوسی است. حال اندروید پلیس گزارش می‌دهد که دو گوشی گوگل پیکسل (Google Pixel) و گوگل پیکسل ایکس ال (Google Pixel XL) نیز با دریافت مجوز IP53 به نوعی چنین قابلیتی را به کاربرانشان ارائه خواهند داد.

  مجوز IP53 به معنای ضد آب بودن کامل گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال نیست

  مجوز IP53 دو معنی دارد: نخستین معنی 5 دیجیت است که نشان می‌دهد گوشی‌های جدید گوگل ضد آب هستند؛ اگر چه هنوز هم امکان نفوذ آب به آن‌ها وجود دارد (برای وجود قابلیت کامل ضد آب محصولات ملزم به دریافت مجوز IP6X هستند). دومین معنی 3 دیجی است که نشان می‌دهد دو گوشی گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال قادر هستند در برابر اسپری شدن آب از حالت عمودی تا 60 درجه مقاومت کنند.

  این بدان معنی است که گوشی شما ضد آب خواهد بود اما تنها در شرایطی خاص از خود مقاومت نشان می‌دهد. به عنوان مثال در شرایط عادی و زیر بارش باران این دو گوشی هوشمند می‌توانند از نفوذ آب جلوگیری کنند اما زمانی که شما گوشی را به داخل آب غوطه‌ور کنید بدون شک امکان نفوذ آب وجود خواهد داشت.

  گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال

  یکی دیگر از گوشی‌های هوشمند حاوی مجوز IP53 که حال حاضر در بازار به فروش می‌رسد اچ تی سی 10، آخرین پرچم‌دار گوشی‌های هوشمند این کمپانی تایوانی است. گفته می‌شود که دو گوشی گوگل پیکسل (Google Pixel) و گوگل پیکسل ایکس ال (Google Pixel XL) توسط کمپانی اچ تی سی طراحی خواهند شد؛ بنابراین نباید شگفت زده شویدم اگر این دو محصول نیز از چنین مجوزی برخوردار باشند.

  گوگل در حال برنامه ریزی جهت رونمایی رسمی از این دو گوشی هوشمند در تاریخ 4 اکتبر (13 مهر ماه) است. از همین رو برای اطمینان از مشخصات این دو محصول باید تا آن زمان صبر کنیم.


 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic